"Войната в началото е надежда, че ще ни стане по-добре. После - очакване, че на противника ще му стане по-зле. След това - удовлетворение, че и на противника не му е станало по-добре. А накрая - изненада, че на всчки им е станало по-зле."
"Войната в началото е надежда, че ще ни стане по-добре. После - очакване, че на противника ще му стане по-зле. След това - удовлетворение, че и на противника не му е станало по-добре. А накрая - изненада, че на всчки им е станало по-зле."